Makale hakkında bilgi
  • Gösterim: 1 192
  • Yazar: 29esmerim29
  • Tarih: 14-12-2015, 21:16
14-12-2015, 21:16

Gmüşhane den haber var

Kategori: GÜMÜŞHANE HABER

Gmüşhane den haber varBursa’da yaklaşık 20 hemşehri derneğinin destek verdiği ve Karadeniz Platformu tarafından bu yıl birincisi düzenlenen Karadeniz Günleri, yöresel lezzetleri Bursalılarla buluşturdu.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde 9-13 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Karadeniz Günleri kapsamında özellikle Karadeniz yöresine ait ürünler ziyaretçilerini büyük ilgisini çekiyor.
Karadeniz balı başta olmak üzere, peyniri, tereyağı, kaşarı, helva ve Trabzon ekmeği ile Gümüşhane Kürtün Araköy ekmeği ilgililerinin beğenisine sunuldu. Karadeniz kökenli vatandaşlar başta olmak üzere Bursalılar tarafından büyük ilgi gösterilen etkinlik kapsamında ziyaretçiler ürünlerden tadarak satın alabiliyor
Makale hakkında bilgi
  • Gösterim: 903
  • Yazar: faroz
  • Tarih: 26-10-2015, 21:33
26-10-2015, 21:33

Pekmez Üretiminde Yeni Bir Teknoloji

Kategori: GÜMÜŞHANE HABER

Pekmez Üretiminde Yeni Bir Teknoloji
Pekmez Üretiminde Yeni Bir Teknoloji
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) Gümüşhane ekonomisinde ciddi bir yer tutan pekmez üretiminde tortu oluşumu, aroma kayıpları ve besin değerlerinde azalma gibi olumsuzlukları azaltacak olan projeye destek oldu.

İl genelinde 30 işletme ve yıllık 10 bin tonluk üretim kapasitesine yaklaşan pestil-köme ve pekmez sektöründe önemli bir sorunu giderecek olan "Pekmez üretiminde ohmik evaporatör kullanımı" projesi tanıtım toplantısı Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde gerçekleştirildi.
Makale hakkında bilgi
  • Gösterim: 877
  • Yazar: faroz
  • Tarih: 25-10-2015, 12:26
25-10-2015, 12:26

Bu Kez Anneler Kep Attı

Kategori: GÜMÜŞHANE HABER

Bu Kez Anneler Kep AttıGümüşhane'de 4 hafta devam eden 'Anne Üniversitesi' projesi sona erdi. Sertifika alan anneler cübbelerini giyerek kep attı.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) ve Gümüşhane, Kültür, Eğitim ve Dayanışma Derneği (GÜKED) bünyesinde "Geleceğe umut ile Anne Üniversitesi" eğitim programı kapanış töreni gerçekleştirildi.

Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çok Amaçlı Salon'da gerçekleştirilen programa çok sayıda kursiyer kucağında ve yanında çocuklarıyla katılırken, programın en ilgi çeken kursiyerlerinden birisi de eşi Kemal Sadık ile törene gelen 80 yaşındaki Fikriye Sadık oldu.